Email info@remapworks.com
Telefon 0850 302 62 45
online randevu

Sık Sorulan Sorular

Chip tuning hakkında sık sorulan bazı sorular

Chip tuning araçların motor kontrol ünitesi içerisindeki yazılımın değiştirilmesi işlemidir. Bu değişiklikler ayrıcalıklı ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenirler.

 • Arac hızının sınırlandırılması
 • Motor gücünün düşürülmesi ya da arttırılması
 • araç motoruna herhangi bir donanım ek edilmesi ya da kaldırılması
 • Araçlara yönelik bu uygulamalarda araca yapılan yanlış veya hatalı bir uygulama araca ciddi hasarlar verebilmekte. Örneğin aracın aşırı yük taşımasıyla beraber bu uygulamalarla birlikte yüksek devir ve yüksek performans kullanımı aracın motor kısmının yanmasına sebep olabilir. Bu nedenle konusunda uzman yazılım firmalarından hizmet alınmalıdır.

  Yaptığımız işlem beyin haritalarında değişiklik de olsa, aracınız garanti kapsamında ise garantisi bozulabilir.

  Hayır. Motorların dayanıklılık sınırlarının altında işlem aptığımız için motor ömürleri aynı olacaktır.

  Stage 1 ile yapılan güç artışlarında, motor ve mekanik aksam ömrü hiç değişmez.

  Evet, aracınızı eski orjinal haline çevirmek mümkündür. Tüm uygulama yaptığımız araçların orjinal dosyaları saklanmaktadır.

  Sadece Chip tuning işlemi ortalama 2 saat sürmektedir. Ek olarak istenilen başka modifikasyonlar gün aşırı zaman alabilmektedir.

  Genel olarak kullanıcılar arasında kulaktan kulağa dolaşan bir başka soru ise siyah duman üzerinedir. Kesinlikle hayır, usperformance bünyesinde geliştirilen yazılımlarımız aracınızın genel çalışma koşullarını görsel veya fiziksel olarak değiştirmeyecektir. Motorunuzun hava/yakıt karışımı optimum seviyede kalacaktır.